Kronika wydarze

Jestemy na

Start Historia
Z naszego archiwum

1952 - powstanie Biblioteki jako pierwszej instytucji kultury w Jzefowie. Siedziba w maym drewnianym budynku przy ulicy Ogrodowej.
Pierwszy rok dziaalnoci to 600 woluminw i 270 czytelnikw.
Punkty biblioteczne prowadzone spoecznie w domach prywatnych: Michalin, Nowa Wie, widry Mae i Rycice.

1955 - powstanie Filii bibliotecznej w Michalinie przy ul. Gen. wierczewskiego.

1962 - zmiana lokalizacji Biblioteki. Objcie lokalu po Orodku Zdrowia, wwczas przy ulicy Gen. wierczewskiego 97. W tym lokalu Biblioteka funkcjonowaa przez 38 lat. W owym czasie przy Bibliotece dziaay kka zainteresowa, zespoy recytatorskie, odbyway si spotkania autorskie, spotkania z dziennikarzami, podrnikami, ciekawymi ludmi ze wiata kultury. Gomi biblioteki byli: Maria Kruger, Andrzej Brycht, Jan Teodor Dybowski, Maria Szypowska, Bolesaw Mrwczyski oraz Halina Rudnicka.

2000 ? przeniesienie Biblioteki w Jzefowie do nowego lokalu przy ul.Marii Curie-Skodowskiej 5/7. Rozbudowa ksigozbioru, utworzenie czytelni dla dorosych i dla dzieci.

2001 ? pocztki tworzenia katalogu komputerowego.

2003 ? powstanie oglnodostpnej pracowni komputerowej wyposaonej w trzy stanowiska do pracy.

2005 ? przyczenie Biblioteki do programu operacyjnego Promocja Czytelnictwa ?Ikonka?, zainstalowanie trzech dodatkowych komputerw, nieodpatne udostpnianie Internetu. Ksigozbir na koniec tego roku to 41938 woluminw, liczba czytelnikw 2909.

2006 ? przeniesienie Filii Biblioteki w Michalinie do nowego lokalu przy ul. Sonecznej 15.
Maria Krger ? spotkanie autorskie (maj 1973)Maria Krger ? spotkanie autorskie (maj 1973)Filia MBPJ w Michalinie - wntrza (lata 70.)Filia MBPJ w Michalinie - wntrza (lata 70.)Filia MBPJ w Michalinie - wntrza (lata 70.)Halina Rudnicka - spotkanie autorskie (lata 70.)Halina Rudnicka - spotkanie autorskie (lata 70.)

Stworzone dzięki Joomla!.